- آیا امکان تغییر دوره پس ازثبت نام وجود دارد در صورتیکه ثبت نام هنوزتکمیل نشده و فرم نهایی را دریافت نکرده ام؟

پاسخ:امکان تغییر دوره برای کارآموز وجود ندارد. کارشناس مرکز یا مدیر آموزشگاه باید انصراف کارآموز را ثبت کند تا ثبت نام مجدد در دوره جدید امکان پذیر شود.

- دوره مورد نظر را جهت ثبت نام پیدا نمی کنم.

پاسخ:به پورتال سازمان به آدرس www.portaltvto.comمراجعه نموده و در بخش جستجو (دوره های آموزشی - ثبت نام) عنوان دوره مورد نظرتان را وارد کنید. برای محدود کردن نتایج جستجو استان مورد نظر را نیز انتخاب کنید. در صورتیکه موفق به یافتن دوره مورد نظر نشده اید، می توانید از طریق سامانه 'ثبت تقاضاهای آموزشی' نسبت به اعلام دوره آموزشی مورد نیاز خود اقدام کنید تا بر نامه ریزی برای برگزاری دوره انجام شود.

-چطور می توانم ثبت نام نیمه تمام خود را تکمیل کنم ؟

پاسخ:از آدرس www.portaltvto.comروی «مشاهده سوابق آموزشی»کلیک نمایید. با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور اعلام شده و یا شماره پرونده و شناسه پرداخت ثبت نام خود می توانید نسبت به تکمیل ثبت نام اقدام کنید.

- مشخصات یکی از کارآموزان اشتباه در پورتال ثبت شده، با توجه به اتمام یک سوم زمان سپری شده ی دوره، آیا امکانش هست که بتوانم مشخصات کارآموز را تصحیح کنم؟

پاسخ: بعد از سپری شدن یک سوم از زمان ثبت نام امكان ويرايش وجود ندارد

-پس از تکمیل ثبت نام، کارآموز تایید نهایی نمی شود.

پاسخ:به آدرس http://support.portaltvto.comمراجعه کنید، در بخش 'ثبت نام در دوره های آموزشی درخواست خود را ارسال نمائید. پس از ارسال درخواست حتما شماره درخواست را یاداشت نمائید پیگیری های بعدی از این طریق انجام می شود. .کارشناسان در اسرع وقت بررسی نموده و پاسخ شما را می دهند.

- اطلاعات کارآموز از سوی سازمان ثبت احوال تایید نمی شودو در حال بررسی می ماند.

پاسخ:به آدرس http://support.portaltvto.comمراجعه کنید ، در بخش 'ثبت نام در دوره های آموزشی درخواست خود را به همراه کپی کارت ملی کارآموز ارسال نمائید پس از ارسال درخواست حتما شماره درخواست را یاداشت نمائید پیگیری های بعدی از این طریق انجام می شود. .کارشناسان در اسرع وقت بررسی نموده و پاسخ شما را می دهند.

- در فرم ثبت نام عکس کارآموز آپلود نمی شود.

پاسخ: برای آپلود عکس گزینه های ذیل حتما رعایت شود .

-فايل تصويري بايد پسوند jpgيا jpegداشته باشد.

-اندازه تصوير 200 پيکسل در عرض و 250 پيکسل در ارتفاع باشد.

-چهره کارآموز بايد واضح و شفاف در تصوير نمايان باشد.

- جهت تکمیل و تایید ثبت نام کارآموز پیغام «هزینه مشاوره را پرداخت نکرده اید»مشاهده می شود.

پاسخ: وارد فرم ثبت نام شوید. در بالای فرم ثبت نام یک نوار با دکمه های سبز رنگ نمایش داده می شود بعد از فرم شماره 2 پرداخت حق مشاوره می باشد روی کلمه پرداخت حق مشاوره کلیک نمائید و هزینه را پرداخت نمائید.

- هزینه مشاوره را چطور می توانم پرداخت نمایم؟

پاسخ: وارد فرم ثبت نام شوید. بالای فرم ثبت نام یک نوار با دکمه های سبز رنگ نمایش داده می شود بعد از فرم شماره 2 پرداخت حق مشاوره می باشد روی کلمه پرداخت حق مشاوره کلیک نمائید و هزینه را پرداخت نمائید.

- پس از ثبت نام در دوره آموزشی نمی توانم معرفی نامه را دریافت نمایم؟

پاسخ: به آدرس http://support.portaltvto.comمراجعه کنید ، در بخش 'ثبت نام در دوره های آموزشی سپس درخواست خود را ارسال نمائید. پس از ارسال درخواست حتما شماره درخواست را یاداشت نمائید پیگیری های بعدی از این طریق انجام می شود. .کارشناسان در اسرع وقت بررسی نموده و پاسخ شما را می دهند.

- در تایید نهایی ثبت نام کارآموز پیغام مربوط به درج شماره همراه را می دهد، و نمی توانم شماره همراه کارآموز را وارد نمایم.

پاسخ: شماره همراه کارآموز در فرم ثبت نام وارد نشده است در صورتی که یک سوم دوره سپری نشده باشد شما میتوانید شماره همراه کارآموز را وارد نماید.